Aktualitātes

09.10 | Burājma uz La Palma


Ziņas no borta

10.septembris, 13.30 LT 30.19N 16.58W 

Jahta Spaniel vēja ātrumā tuvojas Kanāriju salam. Mūsu nākamais galamērķis ir La Palma. Tur plānojam pienākt šonakt, atlikušas kādas 110 nm. Iepriekšējas dienas pavadījām apskatot jauko Madeiru. Laika apstākli mūs pagaidām lutina, ko nevar teikt par delfīniem un vaļiem, kuri  pagaidām no mums uzstājīgi izvairās, tad nu esam aizņemti ar burāšanu, jahtas zvaniņa spodrināšanu, ēšanu, lasīšanu, sauļošanos un arī gulēšanu.

Vakar vakariņās komanda tika lutināta ar tortiljam.

Capt. Ivo


09.05 | Uz Madeiru


Sveicieni saullēktā no Atlantijas okeāna!

02.09 15:00 pēc vietējā laika Spaniel izgāja no Lisabonas (marina Oeiras) uz Madeiru. Šobrīd ar ātrumu 8.5 kts turam tiešu kursu uz galamērķi 60* pie vēja. Navigācijas “datorspēle” uzskata, ka šādi turpinot galapunktu sasniegsim pēc 2,5 dienām. Uz jahtas ir ieviesta 3 vaču sistēma, kurus vada Edgars, Dāvids un Arnolds. Saule spīd, vējš pūš - lidojam… …tur aiz muguras paliek Lisabona ar jaukām vakariņu vietām…
04.09 12:00
Pēc 36 stundām okeānā līdz Porto Santo (Madeirai) atlikušas nieka 250 nm un 36 stundas, tātad pusceļš.
Ar sauli mūs ir panācis ari solītais vējš 15-20 kts un tagad attīstām ātrumu līdz 7kts pie bakštaga kursa. Borta “datorspēle” sola pienākšanas laiku ceturtdienas vakarā.
Komanda apradusi ar jūru un dažiem ir pārgājis ari pirmais saviļņojums, ko izraisīja vājais vējš un manevri pirmajā naktī, jo neiztika bez piedzīvojumiem. Nakts vidu tika pamanīts ka Grota stūris ir tā kā palaidies vaļā un paslīdējis uz priekšu, lai ari novilcējs bija uz bremzes. Mēģinot viņu atvilkt atpakaļ, capt. Kaspara uzliktais sunītis neizturēja un izjuka, attiecīgi palikām uz 1. rēves. Iemesli gan nav līdz galam skaidri, jo tumsā īsti sunīti neizpētījam. Iespējams viņš nebija izturējis jau pirms tam (jo cita iemesla kāpēc grots palika uz drosibas gala un aizslīdēja līdz 1. rēves blokam nebija) vai ari velkot aizķeras aiz sliedes gala (shame to me, biju piemirsis, ka sliede mums nav vairs visā garumā).
Tad nu komanda dabūja nakts trauksmi un buru maiņu ar sekojošu burāšanu ar foku, līdz rīta gaismai, lai saprastu kas tur īsti notika un kādus varoņdarbus esam sastrādājusi. No rīta pēc izpētes tika konstatēts, ka varam turpināt konfigurācijā ar 1. rēvi un foku vai genoa, ko ari veiksmīgi darām.
Vēl ir ari jāsaprot vai grota augšā ir nepieciešams metāla sunītis. Tā kā bija uzlikts - sāka likties bīstami, tur ir lauziens kas var sunīti ķīlēt sliedē, pagaidām nedaudz pārtaisot atstājām, lai gan funkciju neļaut raut buras līķi ārā no sliedes viņš diez vai pilda.
Krasta nobildēšu - kas un ka. Cīnāmies ar nu jau servisa akumulatoru, viņš īsti netur, un sāk izbeigties pēc kādām 12h, kā rezultātā esam spiesti darbināt ģeneratoru. Bet ar elektroniku un navigāciju mums vairs problēmu nav.
Beigšu mocīt ar tehniskam detaļām. Saule spīd, parādījušies nelieli viļņi un komanda jau paliek nemierīga, kad tad būs tā solītā Madeira. Tikko ari bija pusceļa atzīme. Mums ir paveicies, ka komandā ir Hilda, piedējās dienās ēdam labāk nekā Lisabonas restorānos. Visu atzinību. Sāk likties ka pārējiem jau ir bail mēģināt taisīt ēst, jo pārspēt to nav iespējams.
Delfīni bija, vaļi vel nebija un Estere esot gatava mainīt 50 delfīnus pret vienu īstu vali. Pagaidām gan delfīni nav ar mieru mainīties, Naktī var vērot zvaigznes debesīs un planktona zvaigznes ķīļūdenī. Dienvidi…

 


08.28 | Tītars un Porto


Ziņas no borta

28.08.2019 00:54

Sveiciens no Porto! Esam sasnieguši Porto! Pēc La Corunjas apskates tika solīti 30kts kursā pa vējam apkārt Cabo Finiesterra. Attiecīgi vakarā tiek slēgtas derības par to, ja šādos apstākļos tiks pagatavots tītars apelsīna mērcē, tad cik cilvēki spēs to apēst. Jānis pret Ringlu: Jānis saka, ka ēdīs 5 vai mazāk, bet Ringla - 7 ēdāji vai vairāk. Ja 6 tad neizšķirts. Balva - portvins no Porto. Un kā pierādījās, tad Ringla uzvarēja ar graujošiem 10 ēdājiem, bet noņemam arī cepuri Jāņa Birznieka priekšā par izcili pagatavotām pusdienām attiecīgos kaujas apstākļos.

Porto sagaidījām maiņas kapteini - Ivo un apskatījām pilsētu, kā arī nobaudījām Ringlas uzvaras balvu - portvinu.

Jāsaka, ka pēdējās dienas komandu vajāja skarbu anekdošu un melnu jociņu etaps, kurš noslēdzās ar kroņa nummuru par obojas spēlētāju izklaidēm... Bet ka mēs zinām, kas notiek uz Spaniel, paliek uz Spaniel.

Lielais paldies komandai par superīgo braucienu un arī visiem tiem kas rakstīja pozitīvos epastus par saņemtajām no borta ziņām.

Cpt. Kaspars - out!

 


08.24 | Biskaja vidū


Ziņas no borta

24.augusts 14.35

Sveicieni,
Esam pāri Biskaja pusei un redzēti gan delfini gan vaļi. Lai nedaudz atsvaidzinātu noskaņojumu esam izveidojusi nelielu sacensību, proti, kurš vačs nostūrēs visvairāk jūdžu līdz A Corunjai. Šobrīd pēc 24h starpība starp visiem ir tikai dažas jūdzes. Attiecīgi valda visai kaujiniecisks garastāvoklis nododot un pieņemot vačus, lai rūpīgi un precīzi fiksētu noburātās jūdzes. Uzvarētāja vačam A Corunjā kapteinis pasniegs šampānieti. Rezultātus, uzvarētājus, apbalvošanu un bildes publicēsim jau rīt no cietzemes.

Cpt. Kaspars


08.23 | Bresta NO, A Corunja SI


23.08.2019 8.45

Ziņas no borta!

Lai arī Bresta ir tik tuvu, esam pārdomājuši un ejam uzreiz pāri līdz A Corunjai. Aizauss plāksteris ir līdzējis un tas kurš bija gatavs kāpt krastā, tagad ir lielākais non-stop burāšanas atbalstītājs. Attiecīgi kruasānu un french press kafijas sapnis tiek aizstāts ar aukstu caipirinha jau Spānijas krastā. Lolojam cerības satikt kādu vali un beidzot pāriet no burātāju iedeguma uz bikini iedegumu.

Cpt. K.
 


08.22 | Pie Zemgales


Sveiciens,

Pēc salīdzinoši vējainas nakts ejam garam zemes malai, jebšu Lands End. (Zemgalei).

Vakar stipri saīsinātā sastāvā nobaudījām Birznieka darinātu titara ala Tolja (nezinām kas tur bija īsti iekšā, bet gards gan). Šobrīd visi ir izslāpuši pēc interneta, tad nu to ķersim ejot garām salas galam. Šobrīd prognoze laikam priekšā ir visai patīkama ar saulīti un vieglu vēju ar mainīgu dīzeļgrota daudzumu. Aktuālākais jautājums ir iet vai neiet Brestā...

Cpt. K.
 


08.20 | Dublina - A Corunja reiss sācies


Uz Spaniel atkal ir divi veseli groti

Aug 20, 2019, 4:29 PM

Pēc nelieliem piedzīvojumiem ar AirKargo un Dublinas lidostā "pazudušu buru" Spaniel atkal ir aprīkots ar saremontētu Grotu 2014 un pilnīgi jaunu svaigi piegādātu Grotu 2019 no Far East Sails. Jahta Spaniel kapteiņa Kaspara Rožkalna vadībā uzsāk ceļu no Dublinas uz Spānijas krastiem.


08.10 | Aarhus - Lerwick


Aug 10, 2019, 5:40 am.

Ziņas no borta

Sveicieni no Lervikas, Šetlandes salām. No Kirkhaven (Norvēģijā) ceļā tika pavadītas tikai 2 dienas. Pa ceļam komanda noķēra līdz pat 76 mezglu vēju, (labi joks, 22 mezgli, 76 knts bija tehniska ķibele). Ar pamatīgu lietusgāzi un nešpetniem viļņiem komanda pieveica visu ceļu līdz Lervikai, lai izvairītos no tuvojušās vētras.

Jaunākā komandas daļa jau paguva apskatīt pilsētu, nopirkt pastkartes un iziet pāris kalnainas vietas. Mēs tuvojošos bez vārda vētru nosaucām kāda no LBMA kapteiņu vārdiem. Varat minēt - kuru. Balvā vakariņas sveču gaismā ar kapteini Signi. Mēs nopietni.

Pa ceļam, protams neiztikt bez jokiem: Komanda vēlējās uzlikt vētras foku, bet tas bija iepakots nepareizajā maisā. Tāpēc pēc cīniņa ar tā uzvilkšanu un secinājuma, ka tas ir nepareizais komanda bija nedaudz vīlusies.

Spārnotie teicieni: Ulf: how is that sail different from the one you wanted? is it bigger or smaller?

Signe: It is shittier. Ulf: oukkeiie

Nedaudz ieskatoties vēsturē.

Aarhusā komandas Oman stipendiāti arī apskatīja Shabab Oman 2 kuģi. Zvanot Jurim tika secināts, ka jāmeklē zils konteinera, pēc pamatīgas izpētes Amanda Goddard tika atrasta uz Shabab Oman 2 kuģa.arī viņu drēbes.

Pēc buru parādes Aarhusā deva'mies uz Kirhaven. Tur komanda piestāja krastā un aizgāja izpētīt salu. Jaunākie komandas dalībnieki devās izpētīt vācu nocietinājumus, kur šobrīd ganās aitas. Tā runā, ka Hagasen kydtnbatteri nocietinājumu rasējumus sabiedrotajiem nodeva viens vietējais mežabrālis partizāns. Tātad varam secināt, ka vajag veselu ciemu, lai izaudzinātu sīci un menedžētu Spanielu, bet pietiek ar vienu vīru, lai norvēģu salās vācu onkuļi zaudētu varu. Salas izpētē tika atrastas arī avenes, un rūpīgi izvērtējot potenciālo gaisa piesārņojumu Kirkhaven ceļmalās, tika secināts, ka satiksme ir tik reta, ka avenes ir vēlams nodot kuģa komandai patērēšanai.

Vēlamies vērst uzmanību, ka jo vēlāk komanda atklāj iebiezinātā piena noslēpumus, jo labāk. Pēc tam, kad Ringla veica mārketinga triku ar iepakojuma maiņu, komandai ir jauna atkarība.

Lietus novēršanai tika pielietotas cepures, Ulfa un Dārtas (svētība no iepriekšējā posma, paldies). Ringla veiksmīgi ir apguvusi laundromātu pavēlnieces arodu, rūpējoties ne tikai par komandas, bet arī citu jahtu pārstāvju drēbēm, labprāt izžāvējot arī viņu drēbes.

Ejot ārā no Kirkhaven tika pamanīts fenderis, tāpēc treniņa un fendera glābšanas nolūkā tika veikts glābšans manevrs un fenderis laimīgi šobrīd sargā Spaniel labo sānu Lervikā. Patiesībā arī kreiso, jo mums nulle kā ieradušies kaimiņi.

Kapteine Signe nedaudz pirms fendera glābšanas notikuma stāstīja, ka šādi manevri ar izmestiem fenderiem parasti tiek veikti uz Esprit klāja. Un neilgi pēc šī stāsta arī Spaniel fenderis aiz borta, tas radīja zināmas aizdomas, taču neviens nepieteicās kā vainīgais fendera pārmešanā pār bortu. We will never know.

Lervikā šobrīd atrodas vēl kāds latviešu kuģis, pie mums tikko kā atnāca latviešu izcelsmes zviedru jahtas Magnum Bonum (lielā bura) kapteine Silvija. Viņi dodas atpakaļ uz Zviedriju iespējams jau šovakar. Pēcāk aiziesim ciemos apskatīt latviešu jahtu. Viņi ir laipni aicināti vakariņās arī pie mums.

Kuģa kapteine Signe ar komandu devusies salas izpētē, kas iespējams aizvedīs uz industriālo pilsētas daļu, kur tiek gatavots vietējie darinājumi (i dzēriens, i kāda vilnas zeķe, nav zināms kāds industrilās ražošanas objekts ir koamndai padomā).

Vēlamies vērst uzmanību, ka jo vēlāk komanda atklāj iebiezinātā piena noslēpumus, jo labāk. Pēc tam, kad Ringla veica mārketinga triku ar iepakojuma maiņu, komandai ir jauna atkarība.

No ikdienas dzīves:Ulfa maiņai gāja visgrūtāk, jo vienam no komandas jaunākajiem dalībniekiem piemetās jūras slimība un spītības dēļ zāles tika pielietotas ar nokavēšanos. Rezultātā tika apstiprinātas vecās labās zināšanas, ka vieta uz grīdas lieliski cietina raksturu un palīdz pārlaist vētrainu lidojumu pāri viļņiem. Lietus novēršanai tika pielietotas cepures, Ulfa un Dārtas (svētība no iepriekšējā posma, paldies).

Visa komanda ir nedaudz atkarīga no ingvera. Un banānu pankūkām. Citādi bez izmaiņām.


07.28 | Līdz finišam 34 jūdzes


Pēc Yellowbrick datiem

28.jūlijs 12.15 UTC  57.41.77 N  090.19 E COG = 76; SOG = 5.4 Distance to Finsh 34.2 jj 

12th OA / 7th C/D Class


07.28 | R2 finišs


Pēc Yelowbrick datiem

28.jūlijā Spaniel finišeja R2 apmēram 22.45 UTC. Un aizgāja uz Skagen ostu


07.25 | Līdz 1.WP 6 jūdzes


Pēc Yellowbrick datiem

18.00 UTC 57.22.4 N / 04.44.3 E COG =170; SOG = 4.1 knt @nd OA; 7th C/D class

Ziņas no borta:

Tikām ārā no miglas.12h laikā uz klāja esam izvilkuši 6 fokus. Vislabāk strādā 2017.g. 1.foks. No Blue Jade atvestaus foks raujas ārā no štagas..Zaļie atkopjas no ŗita jūras sveiciena ar 28knt brāzmiņām. Līdz 1.WP 6 jūdzes. viss OK

 


07.10 | Finišs 9/7 20.12 UTC


9.jūlijā 20.30

Sveicieni! Esam finiša taisne uz Fredrikstad ar vēju pilnas buras un ātrumu 9,3 mezgli. Mainīgā vēja dēļ vairakkārt esam nomainījusī foku un jau trīs reizes rēvējušies. Pēc trešās reizes rēvēšanās iet zibens ātrumā! Pagājušajā naktī atkal piemeklēja bezvējš un mēģinājām iet “smeterlinga” jeb taurenītī, bet beigas, pēc Dāvja vārdiem, taurenītis palika paralizēts jeb sagura... Vējam pieņemoties spēkā, pulksten 11:10 sasniedzām otro Way Point. Pēc tam atkal bezvējš, komandas puišu gatavota omlete, kopīgas pusdienas ahteri un sarunas par burāšanu. Dalāmies ar komandas puišu citātiem. “Burāt ir ka iet aukstā dušā un plēst banknotes”, stāstā Dzintars. “Burāt ir kā pacelties spārnos”, papildina Dāvis. “Burāt ar jahtu ir tāpat kā ar sievieti. Pirmajā reizē nezini, kur likt rokas...”, iestarpina Kristaps. “Es burāju to pašu iemeslu dēļ, kāpēc dzīvoju. Burājot ir grūtie un sliktie brīži, brīži, kad neko vairs negribi, bet tie daži momenti, kuros var izjust absolūtu brīvību un mieru daudzkārt atsver visu slikto”, nobeidz Edgars.

Pēc Yelowbrick datiem Spaniel 9.jūlijā finišēja aptuveni 20h:12min UTC. ātrums bija ap 7.5 knt, kurss 40 grādi 

 


07.10 | Finišs 9/7 20.12 UTC


9.jūlijā 20.30

Sveicieni! Esam finiša taisne uz Fredrikstad ar vēju pilnas buras un ātrumu 9,3 mezgli. Mainīgā vēja dēļ vairakkārt esam nomainījusī foku un jau trīs reizes rēvējušies. Pēc trešās reizes rēvēšanās iet zibens ātrumā! Pagājušajā naktī atkal piemeklēja bezvējš un mēģinājām iet “smeterlinga” jeb taurenītī, bet beigas, pēc Dāvja vārdiem, taurenītis palika paralizēts jeb sagura... Vējam pieņemoties spēkā, pulksten 11:10 sasniedzām otro Way Point. Pēc tam atkal bezvējš, komandas puišu gatavota omlete, kopīgas pusdienas ahteri un sarunas par burāšanu. Dalāmies ar komandas puišu citātiem. “Burāt ir ka iet aukstā dušā un plēst banknotes”, stāstā Dzintars. “Burāt ir kā pacelties spārnos”, papildina Dāvis. “Burāt ar jahtu ir tāpat kā ar sievieti. Pirmajā reizē nezini, kur likt rokas...”, iestarpina Kristaps. “Es burāju to pašu iemeslu dēļ, kāpēc dzīvoju. Burājot ir grūtie un sliktie brīži, brīži, kad neko vairs negribi, bet tie daži momenti, kuros var izjust absolūtu brīvību un mieru daudzkārt atsver visu slikto”, nobeidz Edgars.

Pēc Yelowbrick datiem Spaniel 9.jūlijā finišēja aptuveni 20h:12min UTC. ātrums bija ap 7.5 knt, kurss 40 grādi 

 


07.09 | Ziņas no Yellowbrick


9.jūlijā 00.25 dati no Yelowbrick:

SPANIEL iet uz finišu, vēl 105 jj., 9.vieta Overall un 4.vieta C klasē.

Līderos ir TUULELIND no Tallinas Jūras akadēmijas, 1.vietā Overall u 1.vietA D klasē, līdz finišam 75 jj,

Tālāk seko HELENA un  ESPRIT, tiem 90 jj līdz finišam. 

.


07.09 | Pēc 3.WP pret vēju


9.jūlijs 13.30

Dati no Yellowbrick

SOG=4.3 knt  COG=323 Līdz finišam 53 jj 10.vieta OA, 6.vieta class C


07.09 | Uz finišu


9.jūlijā 20.30

Sveicieni! Esam finiša taisne uz Fredrikstad ar vēju pilnas buras un ātrumu 9,3 mezgli. Mainīgā vēja dēļ vairakkārt esam nomainījusī foku un jau trīs reizes rēvējušies. Pēc trešās reizes rēvēšanās iet zibens ātrumā! Pagājušajā naktī atkal piemeklēja bezvējš un mēģinājām iet “smeterlinga” jeb taurenītī, bet beigas, pēc Dāvja vārdiem, taurenītis palika paralizēts jeb sagura... Vējam pieņemoties spēkā, pulksten 11:10 sasniedzām otro Way Point. Pēc tam atkal bezvējš, komandas puišu gatavota omlete, kopīgas pusdienas ahteri un sarunas par burāšanu. Dalāmies ar komandas puišu citātiem. “Burāt ir ka iet aukstā dušā un plēst banknotes”, stāstā Dzintars. “Burāt ir kā pacelties spārnos”, papildina Dāvis. “Burāt ar jahtu ir tāpat kā ar sievieti. Pirmajā reizē nezini, kur likt rokas...”, iestarpina Kristaps. “Es burāju to pašu iemeslu dēļ, kāpēc dzīvoju. Burājot ir grūtie un sliktie brīži, brīži, kad neko vairs negribi, bet tie daži momenti, kuros var izjust absolūtu brīvību un mieru daudzkārt atsver visu slikto”, nobeidz Edgars.

Pēc Yelowbrick datiem Spaniel 9.jūlijā finišēja aptuveni 20h:12min UTC. ātrums bija ap 7.5 knt, kurss 40 grādi 

 

 


07.09 | Uz finišu


9.jūlijā 20.30

Sveicieni! Esam finiša taisne uz Fredrikstad ar vēju pilnas buras un ātrumu 9,3 mezgli. Mainīgā vēja dēļ vairakkārt esam nomainījusī foku un jau trīs reizes rēvējušies. Pēc trešās reizes rēvēšanās iet zibens ātrumā! Pagājušajā naktī atkal piemeklēja bezvējš un mēģinājām iet “smeterlinga” jeb taurenītī, bet beigas, pēc Dāvja vārdiem, taurenītis palika paralizēts jeb sagura... Vējam pieņemoties spēkā, pulksten 11:10 sasniedzām otro Way Point. Pēc tam atkal bezvējš, komandas puišu gatavota omlete, kopīgas pusdienas ahteri un sarunas par burāšanu. Dalāmies ar komandas puišu citātiem. “Burāt ir ka iet aukstā dušā un plēst banknotes”, stāstā Dzintars. “Burāt ir kā pacelties spārnos”, papildina Dāvis. “Burāt ar jahtu ir tāpat kā ar sievieti. Pirmajā reizē nezini, kur likt rokas...”, iestarpina Kristaps. “Es burāju to pašu iemeslu dēļ, kāpēc dzīvoju. Burājot ir grūtie un sliktie brīži, brīži, kad neko vairs negribi, bet tie daži momenti, kuros var izjust absolūtu brīvību un mieru daudzkārt atsver visu slikto”, nobeidz Edgars.

Pēc Yelowbrick datiem Spaniel 9.jūlijā finišēja aptuveni 20h:12min UTC. ātrums bija ap 7.5 knt, kurss 40 grādi 

 

 


07.09 | Uz finišu


9.jūlijā 20.30

Sveicieni! Esam finiša taisne uz Fredrikstad ar vēju pilnas buras un ātrumu 9,3 mezgli. Mainīgā vēja dēļ vairakkārt esam nomainījusī foku un jau trīs reizes rēvējušies. Pēc trešās reizes rēvēšanās iet zibens ātrumā! Pagājušajā naktī atkal piemeklēja bezvējš un mēģinājām iet “smeterlinga” jeb taurenītī, bet beigas, pēc Dāvja vārdiem, taurenītis palika paralizēts jeb sagura... Vējam pieņemoties spēkā, pulksten 11:10 sasniedzām otro Way Point. Pēc tam atkal bezvējš, komandas puišu gatavota omlete, kopīgas pusdienas ahteri un sarunas par burāšanu. Dalāmies ar komandas puišu citātiem. “Burāt ir ka iet aukstā dušā un plēst banknotes”, stāstā Dzintars. “Burāt ir kā pacelties spārnos”, papildina Dāvis. “Burāt ar jahtu ir tāpat kā ar sievieti. Pirmajā reizē nezini, kur likt rokas...”, iestarpina Kristaps. “Es burāju to pašu iemeslu dēļ, kāpēc dzīvoju. Burājot ir grūtie un sliktie brīži, brīži, kad neko vairs negribi, bet tie daži momenti, kuros var izjust absolūtu brīvību un mieru daudzkārt atsver visu slikto”, nobeidz Edgars.

Pēc Yelowbrick datiem Spaniel 9.jūlijā finišēja aptuveni 20h:12min UTC. ātrums bija ap 7.5 knt, kurss 40 grādi 

 

 


07.09 | Uz finišu


9.jūlijā 20.30

Sveicieni! Esam finiša taisne uz Fredrikstad ar vēju pilnas buras un ātrumu 9,3 mezgli. Mainīgā vēja dēļ vairakkārt esam nomainījusī foku un jau trīs reizes rēvējušies. Pēc trešās reizes rēvēšanās iet zibens ātrumā! Pagājušajā naktī atkal piemeklēja bezvējš un mēģinājām iet “smeterlinga” jeb taurenītī, bet beigas, pēc Dāvja vārdiem, taurenītis palika paralizēts jeb sagura... Vējam pieņemoties spēkā, pulksten 11:10 sasniedzām otro Way Point. Pēc tam atkal bezvējš, komandas puišu gatavota omlete, kopīgas pusdienas ahteri un sarunas par burāšanu. Dalāmies ar komandas puišu citātiem. “Burāt ir ka iet aukstā dušā un plēst banknotes”, stāstā Dzintars. “Burāt ir kā pacelties spārnos”, papildina Dāvis. “Burāt ar jahtu ir tāpat kā ar sievieti. Pirmajā reizē nezini, kur likt rokas...”, iestarpina Kristaps. “Es burāju to pašu iemeslu dēļ, kāpēc dzīvoju. Burājot ir grūtie un sliktie brīži, brīži, kad neko vairs negribi, bet tie daži momenti, kuros var izjust absolūtu brīvību un mieru daudzkārt atsver visu slikto”, nobeidz Edgars.

Pēc Yelowbrick datiem Spaniel 9.jūlijā finišēja aptuveni 20h:12min UTC. ātrums bija ap 7.5 knt, kurss 40 grādi 

 

 


07.09 | Uz finišu


9.jūlijā 20.30

Sveicieni! Esam finiša taisne uz Fredrikstad ar vēju pilnas buras un ātrumu 9,3 mezgli. Mainīgā vēja dēļ vairakkārt esam nomainījusī foku un jau trīs reizes rēvējušies. Pēc trešās reizes rēvēšanās iet zibens ātrumā! Pagājušajā naktī atkal piemeklēja bezvējš un mēģinājām iet “smeterlinga” jeb taurenītī, bet beigas, pēc Dāvja vārdiem, taurenītis palika paralizēts jeb sagura... Vējam pieņemoties spēkā, pulksten 11:10 sasniedzām otro Way Point. Pēc tam atkal bezvējš, komandas puišu gatavota omlete, kopīgas pusdienas ahteri un sarunas par burāšanu. Dalāmies ar komandas puišu citātiem. “Burāt ir ka iet aukstā dušā un plēst banknotes”, stāstā Dzintars. “Burāt ir kā pacelties spārnos”, papildina Dāvis. “Burāt ar jahtu ir tāpat kā ar sievieti. Pirmajā reizē nezini, kur likt rokas...”, iestarpina Kristaps. “Es burāju to pašu iemeslu dēļ, kāpēc dzīvoju. Burājot ir grūtie un sliktie brīži, brīži, kad neko vairs negribi, bet tie daži momenti, kuros var izjust absolūtu brīvību un mieru daudzkārt atsver visu slikto”, nobeidz Edgars.

Pēc Yelowbrick datiem Spaniel 9.jūlijā finišēja aptuveni 20h:12min UTC. ātrums bija ap 7.5 knt, kurss 40 grādi 

 

 


07.09 | Finišs 9/7 20.12 UTC


9.jūlijā 20.30

Sveicieni! Esam finiša taisne uz Fredrikstad ar vēju pilnas buras un ātrumu 9,3 mezgli. Mainīgā vēja dēļ vairakkārt esam nomainījusī foku un jau trīs reizes rēvējušies. Pēc trešās reizes rēvēšanās iet zibens ātrumā! Pagājušajā naktī atkal piemeklēja bezvējš un mēģinājām iet “smeterlinga” jeb taurenītī, bet beigas, pēc Dāvja vārdiem, taurenītis palika paralizēts jeb sagura... Vējam pieņemoties spēkā, pulksten 11:10 sasniedzām otro Way Point. Pēc tam atkal bezvējš, komandas puišu gatavota omlete, kopīgas pusdienas ahteri un sarunas par burāšanu. Dalāmies ar komandas puišu citātiem. “Burāt ir ka iet aukstā dušā un plēst banknotes”, stāstā Dzintars. “Burāt ir kā pacelties spārnos”, papildina Dāvis. “Burāt ar jahtu ir tāpat kā ar sievieti. Pirmajā reizē nezini, kur likt rokas...”, iestarpina Kristaps. “Es burāju to pašu iemeslu dēļ, kāpēc dzīvoju. Burājot ir grūtie un sliktie brīži, brīži, kad neko vairs negribi, bet tie daži momenti, kuros var izjust absolūtu brīvību un mieru daudzkārt atsver visu slikto”, nobeidz Edgars.

Pēc Yelowbrick datiem Spaniel 9.jūlijā finišēja aptuveni 20h:12min UTC. ātrums bija ap 7.5 knt, kurss 40 grādi 

 

 


07.09 | Finišs 9/7 20.12 UTC


9.jūlijā 20.30

Sveicieni! Esam finiša taisne uz Fredrikstad ar vēju pilnas buras un ātrumu 9,3 mezgli. Mainīgā vēja dēļ vairakkārt esam nomainījusī foku un jau trīs reizes rēvējušies. Pēc trešās reizes rēvēšanās iet zibens ātrumā! Pagājušajā naktī atkal piemeklēja bezvējš un mēģinājām iet “smeterlinga” jeb taurenītī, bet beigas, pēc Dāvja vārdiem, taurenītis palika paralizēts jeb sagura... Vējam pieņemoties spēkā, pulksten 11:10 sasniedzām otro Way Point. Pēc tam atkal bezvējš, komandas puišu gatavota omlete, kopīgas pusdienas ahteri un sarunas par burāšanu. Dalāmies ar komandas puišu citātiem. “Burāt ir ka iet aukstā dušā un plēst banknotes”, stāstā Dzintars. “Burāt ir kā pacelties spārnos”, papildina Dāvis. “Burāt ar jahtu ir tāpat kā ar sievieti. Pirmajā reizē nezini, kur likt rokas...”, iestarpina Kristaps. “Es burāju to pašu iemeslu dēļ, kāpēc dzīvoju. Burājot ir grūtie un sliktie brīži, brīži, kad neko vairs negribi, bet tie daži momenti, kuros var izjust absolūtu brīvību un mieru daudzkārt atsver visu slikto”, nobeidz Edgars.

Pēc Yelowbrick datiem Spaniel 9.jūlijā finišēja aptuveni 20h:12min UTC. ātrums bija ap 7.5 knt, kurss 40 grādi 

 

 


07.09 | Finišs 9/7 20.12 UTC


9.jūlijā 20.30

Sveicieni! Esam finiša taisne uz Fredrikstad ar vēju pilnas buras un ātrumu 9,3 mezgli. Mainīgā vēja dēļ vairakkārt esam nomainījusī foku un jau trīs reizes rēvējušies. Pēc trešās reizes rēvēšanās iet zibens ātrumā! Pagājušajā naktī atkal piemeklēja bezvējš un mēģinājām iet “smeterlinga” jeb taurenītī, bet beigas, pēc Dāvja vārdiem, taurenītis palika paralizēts jeb sagura... Vējam pieņemoties spēkā, pulksten 11:10 sasniedzām otro Way Point. Pēc tam atkal bezvējš, komandas puišu gatavota omlete, kopīgas pusdienas ahteri un sarunas par burāšanu. Dalāmies ar komandas puišu citātiem. “Burāt ir ka iet aukstā dušā un plēst banknotes”, stāstā Dzintars. “Burāt ir kā pacelties spārnos”, papildina Dāvis. “Burāt ar jahtu ir tāpat kā ar sievieti. Pirmajā reizē nezini, kur likt rokas...”, iestarpina Kristaps. “Es burāju to pašu iemeslu dēļ, kāpēc dzīvoju. Burājot ir grūtie un sliktie brīži, brīži, kad neko vairs negribi, bet tie daži momenti, kuros var izjust absolūtu brīvību un mieru daudzkārt atsver visu slikto”, nobeidz Edgars.

Pēc Yelowbrick datiem Spaniel 9.jūlijā finišēja aptuveni 20h:12min UTC. ātrums bija ap 7.5 knt, kurss 40 grādi 

 

 


07.07 | Uz R1 startu


7.jūlijs

Pašlaik esam devušies celā uz sacensību pirmā posma starta vietu. Lai gan komandu parādē stipri lija, dienu pirms buru parādes vējš un lietus mitējās, ļaujot mierīgā garā sagatavot Spaniel startam.

Kamēr kapteiņa palīgs Edgars Mīlgrāvis kopā ar pirmās pārdzīšanas komandas kapteini Jāni Albertiņu uzstādīja jauno radaru, Kristaps nomainīja klāja drošības līnes, bet meitenes ar uzviju papildinaja jahtas pārtikas krājumus, kā arī veica neiztrūkstošos uzkopšanas darbus. 

Vakara pēc darbiem visa komanda devās vērot salūtu par godu Tall Ships Races atklāšanai, kas, pec pašu dāņu vārdiem, bijis visiespaidīgākais salūts, kāds Dānija bijis. Šodien agrā pēcpusdienā kapteines Līgas Platais vadībā izgājām uz buru parādi, ar skaū tradicionālo “U-u-u-u, Spaniel!”, atvadoties no Ālborgas. Paldies Ālborga! Uz tikšanos Fredrikstada!

“Jūtos priecīgi satraukts, bet esmu mazliet norūpējies par mainīgo laiku - vēja brāzmām un negaisu. Pašlaik laika prognoze ir ļoti mainīga...” ar savām sajūtām uz klāja dalās pieredzējušais burātājs Dzintars Blūms.

Starts Race 1 posmam ir nolikts kā atvērtais laika logs no 10:00 līdz 14:00 UTC svētdien 07/07/19. Vērojot laika prognozes, kapteinei Līgai būs nemierīga nakts - lai izlemtu, kādu stratēģiju izvēlēties - mesties pāri starta līnijai pēc iespējas ātrāk, vai stratēģiski nogaidīt labvēlīgākus apstākļus, startējot pēc iespējas vēlāk. Spaniel gaitām tiešsaitē var sekot Yellow Brick izsekošanas sistēmā - norādi atradīsiet www.lbma.lv mājas lapā. 

P.S. Patlaban Spaniel iet uz W ar 4.6 knt kopā ar lielu grupu, blakus "Sorlandet".

 

 


07.02 | Esam Aalborgā


 02/07/2019

SPANIEL ieradies TSR 2019 starta ostā Ālborgā!

Jaunajam Spaniel kapteinim Jānim Albertiņam un viņa komandai pēdējais posms no burvīgās Anholt saliņas bija īstas uguns kristības, kas iezīmējās gan ar vētru – viļņiem 4 m augstumā un vēja ātrumu līdz 40 mezgliem, gan ar grota saplīšanu, kas bija jānomaina pret īpašu vētras buru – triseli, gan ar citām tehniskām nebūšanām un rakstura pārbaudījumiem. Komanda to ir izturējusi godam un šodien ap plkst. 11:00 pēc LV laika pietauvojās sev paredzētajā vietā Ālborgas ostā. Priekšā dažādu tekošo jautājumu risināšana un, protams, TSR ostas sarūpēto krasta pasākumu baudīšana.

Pirmā diena TSR 2019 starta ostā ir rūpju pilna –dažādu dokumentu pildīšana, gatavošanās drošības pārbaudēm utt, bet neraugoties uz to, komanda jau ir ievērojusi visas jahtas Spaniel tradīcijas un jaunais kapteinis (kapteinis, kurš pirmo reizi vada jahtu tālā pārgājienā kapteiņa lomā) Jānis Albertiņš ir komandas akceptēts un iesvētīts atzīto Spaniel kapteiņu sarakstā ar nu jau tradicionālo kapteiņa ielidināšanu ostas ūdeņos! U-u-u-u-u Spaniel!

Jāni: Apsveicam! Lai pirmais kapteiņa burājiens vienmēr paliek labā atmiņā! Pieredzējušie saka – ja pirmais reiss ir bijis smags – tad tā lieta tālāk aizies viegli! Ko arī novēlam gan kapteinim, gan visiem komandas biedriem, kuriem šis bija pirmais pārgājiens zaļā statusā!


06.27 | Visbija - Kalmarsund


26.jūnijs Komanda pēc atpūtas Visbijā sagatavojās turpmākajam ceļam. Plkst. 13:25 atlaidām galus un izgājām uz Kalmārzundu. Tā kā vējš netika novērots, dīzeļburājām un uzvilkām šūpuļtīkla spinākeru forā pie baby-štagas. Jaunākie komandas locekļi - Roberts un Dāniels tika uzvilkti mastā un vēroja horizontu.

Daces vadībā pagatavojām sātīgu sakņu sautējumu. 

Dabā novērojām dažādus putnus. Joprojām vēlamies noskaidrot, kurš jūrasputns izsktās pēc maza, lidojoša pingvīniņa. :)

Plkst. 19:00 izslēdzām dzinēju un Spaniel turpināja ceļu ar burām labajā halzē. Nakts piedzīvojumos, Dāvida vačs izmēģināja burāšanu tauriņā un nomainīja buras. Izmainījāmies ar VOR Team Brunnel.

27. jūnijs Ceturtdienā pret rītu Andris izstūrēja zem Ölandsbron tilta. Vēlāk vējam pieņemoties spēkā Spaniel gāja 1,5 metru augstos viļņos cieši pie vēja, kas sasniedza līdz pat 18 kn. Ginta uzstādīja personīgo rekordu stūrēšanas ilgumā.

Burātāji saskārās ar tehnisku ķibeli, kura tika ātri un sekmīgi atrisināta - ejot cieši  pie vēja, no leitvāgas pirmā bloka tika izrauts mezgls. Pateicoties kapteiņa Albertiņa pieredzei laikus tika atpazīts negaisa mākonis. Laikus paspējām novākt buras, pirms sākās negaiss un spēcīgs lietus, kas apgrūtināja redzamību.

18:22 jahta piestāja Karlshamn ostā. Izsalkusī komanda devās meklēt labāko ēstuvi, un tādu atrada! Vakara gaitā katrs notiesāja vairākas porcijas ar austrumu bufetes labumiem, pārrunāja dienā paveikto, devās izpētīt pilsētu un plānoja turpmākos piedzīvojumus.

Ar saulainiem sveicieniem no Zviedrijas krastiem, Komanda.


06.26 | Ziņas no borta 26.jūnijā


Ziņas no borta,

autors nezināms, bet kapteiņa Albertiņa sertificēts

22. jūnijs Komanda pulcējas un gatavojas braucienam. Laiks paskrien un plkst. 13:25 Spaniel ir gatavs iziet no Ostas skatiem. Skanot laba vēlējumiem un sirsnīgi apskaujoties ar burātāju ģimenes locekļiem un draugiem, dodamies ceļā, skandinot: "Ū-ū-ū-ū, Spaniel!". Uz klāja ir uzkāpuši Kapteinis Albertiņš un dziedošā komanda:

1.    vačā - Dāvids, Normunds, Dace, Ginta;

2.    vačā - Jānis G., Gita, Dāniels, Lelde;

3.    Kapteiņa vačā - Laura un Roberts. 

Komanda, uzpildījusi degvielu un iekrāvusi vēl nesalabotās  buras Bolderājā, steidzīgi uzvelk grotu, veco genu un dodas uz Kolkas ragu, Irbes šaurumu un Kapteiņa pilsētu - Ventspili. Burājot līcī, Spaniel gāja cieši pret vēju un reizēm sastapās pat ar pusotra līdz divus metrus augstiem viļņiem, kas virzījās pāri līcim no ziemeļiem. Cieši pret vēju sanāca iet līdz pat Ventspilij. Vējš draudzīgi pagriezās, kad apņēmām Kolkas ragu. Lai arī sākumā vējš nedaudz pieņēmās spēkā, vēlāk lielie viļņi pazuda un līdz pat Ventspilij aizgājām pa samērā mierīgu jūru. Brauciena laikā komanda veica jahtas labojumus, gatavoja ēst un dziedāja!

Pa ceļam: 1.  Apzinājām jahtas darbu sarakstu; 2. Komanda nobaudīja garšīgas pusdienas, ko pagatavoja prasmīgie  komandas pavāri

 23. jūnijs Spaniel 13:33 piestāj Ventspils jahtklubā.  Spaniel viesi atvadās sirsnīgā gaisotnē un cer uz lielisku sadarbību jau pavisam tuvā nākotnē. Jāni Groti un Gitu ziemas mēnešos varēs sastapt Kanāriju salās, kur viņu gādībā būs Spaniel. Ejam peldēties uz jūru, ūdens izrādās silts un dzidrs, peldētprieks ir acīmredzams. Pēc atsvaidzināšanās Kapteinis aicina ciemos komandu uz savām mājām un ved ganīties pēc Jāņu zālēm. Gatavojamies Līgo vakaram un atsvaidzinam prātā Jāņu dziesmas.

Komandu Jāņu vakarā mīļi uzņēma Kapteiņa ģimene. Tika ēsta uz ugunskura vārīta zivju zupa, kurā bija dažnedazādas delikateses - gan mencu ikri, gan lasis, gan asaris. Dziedošā komanda atrada aizvien jaunas un jaunas Jāņu dziesmas līdz pat dziļai naktij.

24. jūnijs Komandai pievienojas Anete un Andris. Komanda pēc Līgošanās atpūšas, apdarot svarīgākos jahtas darbus: salabo stūri, sašuj un nomaina veco grotu. Viseļļainākās rokas pēc stūres labošanas bija Dāvidam. :) Pēc veikala apmeklējuma, lai sagatavotos Zviedrijas un Dānijas piedzīvojumam, Spaniel 18:35 iziet no Ventspils. Komandai sirsnīgas atvadas uz mola pie jūras vārtiem māj visa Jāņa ģimene.

 

 

Nākamais ceļa mērķis Spaniel ir Visbija.

25. jūnijs Spaniel ir ceļā no Ventspils uz Visbiju. Sākumā pūta bakštags. Ar burām, pa vējam izgājām Farozundu. Ar kreiso halzi, mierīgā jūrā, mācījāmies burāt cieši pie vēja, vērojot buru raganiņas. Pa ceļam Kapteinis, Anete un Roberts meditēja, "knipelējot'' karoga coru.

14:00 piestājam Visbijas marīnā, ieejot ar ahteri. Laiks ir tropiski karsts un saulains, lai atvēsinātos ir nepieciešami auksti dzērieni un gardais saldējums no plašā piedāvājuma, kafejnīcā, kur mūs aizveda Dace. No vairāk kā 100 dažādu garšu un krāsu saldējumiem, katrs ar bērnišķīgu prieku izvēlējās sev tīkamāko un dalījās ar pārējiem degustācijas priekā.  Kapteinis komandu lutina, piedāvājot žāvētas vēja zivis. Visi atpūšamies, iepazīstot skaisto Visbiju, peldoties, spēlējot basketbolu un volejbolu.

Tālāk mērķis iziet pa Kalmārzundu.

Turpmākas ziņas sekos...

 

 


06.25 | Reiss uz TSR 2019 ir sācies


22.06.2019

Pēc ilgā pavasara remonta, trenniņbraucieniem un veiksmīgā projekta "Ākis Lūpa" SPANIEL kapteiņa Jāņa Albertiņa vadībā devās pirmajā pārgājienā uz TSR 2019 pirmo ostu Alborgu. Līdz Ventspilij  komandai pievienojās arī vecmeistars Jānis Grote, lai  labāk iepazītu jahtas tehniku..

25.06.2019

SPANIEL jau aizburāja līdz Visbijai. Kapteinis un komanda negribīgi komunicē ar karstā palikušo komandas daļu. Par šo pāgājienu ziņu nav, bet tālākais maršrūts tiek plānots uz Kalmarsundu. 


08.18 | Spaniel mājās


18.augusts

Pēc 2 mēnešu prombutnes Spaniel ir mājās no TSR 2018, kur ieguva 2 kausus un daudz jauku piedzīvojumu.

Pirms Rīgas ostas vārtiem ar svaigu vēju no SSW Spaniel vēlreiz izmēģināja kreici Daugavā, kur viņu sagaidīja jahta BLUE JADE, kas nodrošonāja kārtīgu fotosesiju (sk. Galerijā) ar neiztrūkstošo "UUU Spaniel".

Pie piestātnes Ostas Skatos Spaniel komanda nodemonstrēja lielu māku tautas dzismu interpretācijā (oša laiva, liepu laiva, Spaniel laiva) un baudīja šampānieti ar āboliem. Un komanda (kas sevi dēvē par "zelta komandu") apdāvnāja savu kapteini Oskaru ar kruasāniem un slepeniem vēlējumiem burciņā.

UUU Spaniel !!!


08.17 | Uz Rīgu


17.augusts

Ziņas no borta

Labrīt, Komanda!
Lieliskā kruīza Harlingena - Rīga komandas vārdā paziņoju, ka esam nocietušies atgriezties Latvijā. Ķīles ostas ir izpētītas, sabiedrisko transportu saraksti ir apzināti. Rennes pilsētas un Bornholmas salas āres ar nomas velosipēdiem ir apgūtas. Fiziskā sagatavotība tika pārbaudīta ar 50 km minienu kalnā augšup un pēc tam tik pat jautru minienu lejā. Pa ceļam uz Visbiju veiksmīgi tika trennētas kontrolētās ahterklapes, rēvēšanās un savstarpējā vaču sadraudzība dziedot populāras Latviešu dziesmas. Veiksmīgi nonākot Visbijā atklājās tik daudz lielisku iespēju šeit uzturēties ilgāk, ka komanda vienbalsīgi nobalsoja un kapteinim tikai atlika atdoties Visbijas nakts pilsētas burvībai, lieliskajām dušām, kas mēdz pirmajās atvēlētajās 4 minūtēs padot gandrīz verdoši karstu ūdeni un sasildīt jebkuru nosalušu burātāju. Laipnais ostas personāls uzreiz iedeva 1.5 reizes vairāk dušas apmeklējuma reizes, piedāvāja lietot bezmaksas auto 1h garumā, kas tika izmantots pārtikas atvešanai uz jahtu un piedāvājumu apmeklēt lielisko salas ziemeļgalu ar fantastiku pludmali. Viņi pirmo reizi uzzināja, ka Latvijā mums ir 500 km pludmale. Attiecīgi tika izlemts neizmantot nomas auto vai skūterus, bet pamatīgi apgūt pilsētu, vietējo pludmales pontonu un zivju vietas. Zivs vietā noķēra tikai vienu medūzu un lielās cenas visus pa laikam atdzina uz jahtas, lai sagatavotu garšīgas pusdienas, vakariņas pirms burājiena uz majām. Tātad pēc divām stundām izejam no Visbijas un dodamies mājupceļā. Plānotais ierašanās laiks ir sestdienas pēcpusdiena vai svētdienas rīts. Precīzāk zināsim, kad būsim pie Kolkas un tad jau orgkomiteja noziņos, kad mūs sagaidīt Ostas skatos lai pieņemtu galus.

Gaidiet ziņas par trenniņbraucieniem uz SPANIEL, ja iespēja, tad organizējiet komerc-braucienus. Ja kādai grupai ir vēlme burāt trenniņbraucienos un nav kapteiņu, tad pabakstiet mūs. Noteikti kāds atsauksies.

AIS dati:

17.augusts 13.30 pozīcija norāda, ka nav gājuši caur Faro Sund šaurumu, bet apņēmuši šo Gotlandes saliņu  no Ziemeļiem, SOG = 9.2 knt

 


08.16 | Visbija - Rīga


16.augusts

19.30 Ziņo jahtas Spaniel kapteinis Oskars Strēlnieks:

Apguvām viesmīlīgo Visbiju. Par stāvvietas maksu mums pat auto iedeva uz brīdi, varējām atvest produktus.

Paremontējāmies (ģeneratora siksnu nomainījām, topenanti pārsējām, motoruguns nedeg, uc).

Gatavojamies iziet 4os no rīta jūrā (meitenēm nepatīk/patīk nakts sardzes).

Tātad varam būt Rigā 18.augustā pa dienu, ja būs labs vējš.


08.15 | Līdz Visbijai 35 jūdzes


15.augusts

Ziņo Spaniel kapteinis Oskars Strēlnieks:

14.augustā izgājām no Rennes uz Visbiju. Iziešanu komandēja Dace L. ar mazu kapteiņa asistēšanu. Burājam apstatīt klinti, ko vakar ar īrētiem velosipēdiem vakar komanda savā 50km minienā apskatīja.

Šodien tuvojamies Visbijai, ar 4 ahterklapēm+ 1 govshalzi, komanda pilnā sastāvā.

AIS dati 13.09: V=7knt, līdz Visbijai 30 jūdzes


08.13 | Rennē


13.augustā Ziņo kapteinis Oskars Strēlnieks: 09.45 iegājām Rennē. Tagad uzkopjam jahtu, gatavojamies pilsētas un salas apskatei. Pagājušā naktī mūs drusciņ pamazgāja. Pēc pusnakts iepūta līdz rītam, tālāk motorizējām. Rīt iesim ārā, laikam atkal motorizēsim.

08.10 | Esam jau Ķīlē


10.augusts Jāsāk ar to, ka tas, kas notika līdz Harlingenai un kā apbalvošanā Edgara komanda ieguva Line Honor Balvu un vēlreiz tika saukti uz skatuve lai iegūtu Bermuda Cup pateicoties lieliskajam pirmā sacensību posma komandas veikumam, tas ir jāprasa viņiem. Saņēmām laivu un priecīgi ar brīvu vēju devāmies ārā no Harlingenas 06.08. Pusceļā līdz Ziemeļjūrai vēju izslēdzu un līdz Ziemeļjūrai motorizējām. Ziemeļjūra mūs sagaidīja ar svaigu vēju, bet galīgi ne kursā. Plus vēl straume pretīm. Attiecīgi vakara cēliens tika pavadīts halzējot ar 115 - 135 grādu leņķi, līdz pieņēmu lēmumu, lai kaut kur tiktu, jāslēdz dīzeļgrots. Tā arī 7.augustā 15:00 tikām Helgolandē bortā St.IV. Tika apgūtas visas divas Helgolandes pludmales. Tālāk plānojām no rīta uzpildīt lēto Helgolandes degvielu, augstajā līmenī, un tad domāt tālāk. Akela plānoja palikt vēl vienu dienu un tad nākošajā dienā doties uz Brunsbuteli, lai ar spirgtu ceļa vēju un pa straumi izietu Elbu. 08.augustā 08:00 izejam no ostas, uzpildām degvielu un secinām, ka ir vējš. Lai arī prognozes sola vāju pretvēju pie Kukshāfenes dodamies ceļā. Pārsteidzoši vējš ir gandrīz virzienā un ieejot Elbā mums ir individuālais ceļa vējš. Protams ar bonusiem. Lietu. Vēju, kas jaunajiem liek satraukties. Tiek apgūta burāšana pēc plotera, jo redzamība brīžam ir tikai viens korpuss. Tiekot līdz Kukshāfenei vējš ir vēl vairāk sagriezies un ir pilnīgi no aizmugures. Taisot govs halzi, saceltie viļņi pret straumi, kas jau sastāda 3 kts, ļauni gāžas foras lūkā no kurienes atskan nikna Daces balss "Pankūka, kurš atstāja lūku vaļā!!!" Zaļie un pavisam zaļie veiksmīgi novelk foku. Brāzmās 30 kTs un lidojam pa 2-3 m vilni uz Brunsbuteli. Pie Brunsbuteles viss skaisti! Kā nometam grotu nost, tā sāk mirgot baltā gaisma, aicinot iet iekšā Ķīles kanālā. 20:00 Piestājam Brunsbuteles ostā bortā Aldebaran, Hamburgas zinātnes un jūras pētniecības jahtai. 22:00 St. IV piestāj bortā, kas izgāja no Helgolandes pa nakti. Sarunājam, ka iesim prom no ostas 3:30. 3:30 dzirdu, ka St.IV aiziet. Nakts vačs ceļas augšā un 04:00 ejam ķert viņus. 10:55 Gandrīz jau pie Ķīles esam spiesti apstāties un palaist pretīmnākošo kuģi. Pēc stundas mums notiek foto sesija ar apdzenošo kuģi, kas samazina gaitu, lai palaistu citu kuģi, kurš pēc tam mūs noķer pie Ķīles slūžām. Pavizināmies viņa vilnī un apdzenam, jo viņš nomet gaitu lai sagaidītu savu kārtu lai ieietu slūžās. 13:10 izejam no Ķīles kanāla un 13:30 jau veiksmīgi piestājām pie Ķīles Sportshafen biroja. Esam trāpijuši Hafenmeister pusdienaslaikā un attiecīgi jāskrien uz Hoteli pēc tualetes kartēm. Sakārtojam jahtu, iegūstam smaržu un dodamies uz Ķīles centru, kur dabonam vakara dušu, pērkonu, negaisu. Iesmaidām par zaķīšiem. Šodien, 10.augustā gaidām komandas papildinājumu Daces J. un Madaras M. personā, kas ieradīsies ar prāmi, lai arī bija biļetes uz lidmašīnu, kas streika dēļ atcēlusi lidojumus. Rīt dosimies ārā lai vakarā atkal kaut kur piestātu virzienā tuvāk Rennē. Plānojam ierasties Latvijā uz vai līdz 18.08, lai gan mums komanda ir tik forša, ka apspriežam par ilgāku burājienu. ūūūūūū, SPANIEL. ... Cik, fooorši!

08.10 | Esam jau Ķīlē


10.augusts Jāsāk ar to, ka tas, kas notika līdz Harlingenai un kā apbalvošanā Edgara komanda ieguva Line Honor Balvu un vēlreiz tika saukti uz skatuve lai iegūtu Bermuda Cup pateicoties lieliskajam pirmā sacensību posma komandas veikumam, tas ir jāprasa viņiem. Saņēmām laivu un priecīgi ar brīvu vēju devāmies ārā no Harlingenas 06.08. Pusceļā līdz Ziemeļjūrai vēju izslēdzu un līdz Ziemeļjūrai motorizējām. Ziemeļjūra mūs sagaidīja ar svaigu vēju, bet galīgi ne kursā. Plus vēl straume pretīm. Attiecīgi vakara cēliens tika pavadīts halzējot ar 115 - 135 grādu leņķi, līdz pieņēmu lēmumu, lai kaut kur tiktu, jāslēdz dīzeļgrots. Tā arī 7.augustā 15:00 tikām Helgolandē bortā St.IV. Tika apgūtas visas divas Helgolandes pludmales. Tālāk plānojām no rīta uzpildīt lēto Helgolandes degvielu, augstajā līmenī, un tad domāt tālāk. Akela plānoja palikt vēl vienu dienu un tad nākošajā dienā doties uz Brunsbuteli, lai ar spirgtu ceļa vēju un pa straumi izietu Elbu. 08.augustā 08:00 izejam no ostas, uzpildām degvielu un secinām, ka ir vējš. Lai arī prognozes sola vāju pretvēju pie Kukshāfenes dodamies ceļā. Pārsteidzoši vējš ir gandrīz virzienā un ieejot Elbā mums ir individuālais ceļa vējš. Protams ar bonusiem. Lietu. Vēju, kas jaunajiem liek satraukties. Tiek apgūta burāšana pēc plotera, jo redzamība brīžam ir tikai viens korpuss. Tiekot līdz Kukshāfenei vējš ir vēl vairāk sagriezies un ir pilnīgi no aizmugures. Taisot govs halzi, saceltie viļņi pret straumi, kas jau sastāda 3 kts, ļauni gāžas foras lūkā no kurienes atskan nikna Daces balss "Pankūka, kurš atstāja lūku vaļā!!!" Zaļie un pavisam zaļie veiksmīgi novelk foku. Brāzmās 30 kTs un lidojam pa 2-3 m vilni uz Brunsbuteli. Pie Brunsbuteles viss skaisti! Kā nometam grotu nost, tā sāk mirgot baltā gaisma, aicinot iet iekšā Ķīles kanālā. 20:00 Piestājam Brunsbuteles ostā bortā Aldebaran, Hamburgas zinātnes un jūras pētniecības jahtai. 22:00 St. IV piestāj bortā, kas izgāja no Helgolandes pa nakti. Sarunājam, ka iesim prom no ostas 3:30. 3:30 dzirdu, ka St.IV aiziet. Nakts vačs ceļas augšā un 04:00 ejam ķert viņus. 10:55 Gandrīz jau pie Ķīles esam spiesti apstāties un palaist pretīmnākošo kuģi. Pēc stundas mums notiek foto sesija ar apdzenošo kuģi, kas samazina gaitu, lai palaistu citu kuģi, kurš pēc tam mūs noķer pie Ķīles slūžām. Pavizināmies viņa vilnī un apdzenam, jo viņš nomet gaitu lai sagaidītu savu kārtu lai ieietu slūžās. 13:10 izejam no Ķīles kanāla un 13:30 jau veiksmīgi piestājām pie Ķīles Sportshafen biroja. Esam trāpijuši Hafenmeister pusdienaslaikā un attiecīgi jāskrien uz Hoteli pēc tualetes kartēm. Sakārtojam jahtu, iegūstam smaržu un dodamies uz Ķīles centru, kur dabonam vakara dušu, pērkonu, negaisu. Iesmaidām par zaķīšiem. Šodien, 10.augustā gaidām komandas papildinājumu Daces J. un Madaras M. personā, kas ieradīsies ar prāmi, lai arī bija biļetes uz lidmašīnu, kas streika dēļ atcēlusi lidojumus. Rīt dosimies ārā lai vakarā atkal kaut kur piestātu virzienā tuvāk Rennē. Plānojam ierasties Latvijā uz vai līdz 18.08, lai gan mums komanda ir tik forša, ka apspriežam par ilgāku burājienu. ūūūūūū, SPANIEL. ... Cik, fooorši!

08.04 | R2 balvas


4.augustā Harlingen apbalvošanas ceremonijā Spaniel komanda saņēma divas balvas: Line Honours par R2 un Ātrākā jahta par reisu sēriju R1 un R2. Apsveicam abas komandas ar spožiem panākumiem TSR 2018 !

07.25 | Pa ceļam un Stavanger


Pēc četrām krastā pavadītām dienām beidzot ir pienākusi lielā diena. Pēdējie darbi, pēdējais skrējiens uz pieklājīga izmēra tualeti, un pienāk pavēle par iziešanu jūrā. No Esbjergas Spaniel iziet ar kauju – no sākuma tas tradicionāli atspēlējas vācu jahtai Esprit, kuri nemaz nepaspēj attapties un atbildēt uz balonu zalvi, kas to ķer, Spaniel atejot. Pēc tam kapteinis veic strauju manevru, un borta zalvi saņem pirātiskais Shtandart. Vienmēr kareivīgā krievu fregate šoreiz iekrīt uz pasaulē vecāko slazdu – mūsu meitenes koķeti māj un smaida burinieka apkalpei, un brīdī, kad jūrnieku uzmanība ir iemidzināta, tas tiek noklāts ar balonu zalvi. Laika pieņemt kapitulāciju diemžēl nav – ir jādodas uz buru parādi, taču tagad ar smaidu gaidām Shtandart kapteiņa vizīti, ko tas mums piesolījis Stāvangerā. Laiks burāšanai ir perfekts – pēc pavadītas nakts uzspīd silta saule, turpina pūst spirgts vējiņš, kas Spaniel ar pieklājīgu 8 mezglu ātrumu dzen uz priekšu mazās Sirevagas ostas virzienā. Ostā iebraucam vēlā vakarā, mūs sagaida ostas saimnieks, kas piesola dušu, elektrību un ūdeni. Duša mūs sagaida vietējās viesnīcas istabiņā, taču pie ūdens tā arī netiekam. Par to daudz neskumstam – bākas ir pilnas, taču saprotam, ka ostas saimnieka piesolītie pilsētas svētki varētu būt visai savdabīgs pasākums, jo pēc pamatīgas apskates atklājam, ka pilsēta principā sastāv no bērnudārza, beķerejas (kuras piedāvājums ir visai patukšs) un aptuveni 630 iedzīvotājiem, t.i., ienākošo jūrnieku skaits varētu pārsniegt apmeklētāju skaitu. Tā nu pēc pavadītas nakts ostā paceļam buras un dodamies prom, ar labpatiku noraugoties, kā ostā ienāk pienainas miglas apņemtais Shtandart, un uz brīdi škiet, ka esam atgriezušies pirātu laikos, un krievu burinieks dodas izlaupīt mierīgo pilsētiņu mums aiz muguras. Pirmajā acumirklī komanda izskatās pēc kaut kāda pedagoģiskā reisa – komandā ir četri skolotāji un viens pasniedzējs -, tomēr gaidāmais skolmeistariskais stīvums izpaliek. Kruīza posmā dzīve patiesi mēdz būt jauka, nesteidzīga un grezna; jahtas komandas zelts ir brīnišķīgu dāmu pulciņš, kas ne tikai dara dzīvi skaistāku, bet arī ir okupējušas kambīzi un dzīvi uz jahtas padarījušas patiesi greznu. Šādos apstākļos vīriem atliek tikai pastūrēt un izmest makšķeres. Jau pēc neilga brīža tiek izceltas 4 makreles, kuras laipni ir piekritušas atdot savu miesu karaliskām maizītēm. Tālākais brauciens uz Skudeneshavn ostu ir gauži mierpilns – kādu brīdi cenšamies iet taurenītī, taču, vējam pilnībā nolūstot, atgriežamies pie motora. Ostā ienākam ap pusnakti; pilsēta ir maza Norvēģijas Venēcija, kuras centrā ir jahtu piestātne, kur dažiem laimīgajiem ir iespējams pietauvoties pie savas mājas sliekšņa. Divas pilsētiņas ielas ir mazi laivu kanāliņi, un tai apkārt ir nelielas klintis, no kurām var redzēt sauli un fjordus. Ar grūtībām atraduši piestātni, beidzot atrodam elektrību (pirmais kontakts gan sāk dzirksteļot, bet tie jau ir sīkumi) un apsēžamies, lai pie stipras tējas krūzes atzīmētu pagājušo dienu. Pasēdēšana kopā ar lustīgu dziedāšanu turpinās līdz agrai gaismiņai. Nākamajā rītā komanda dodas apskatīt pilsētu, kas dienā izskatās tikpat jauki kā naktī un ir pilna ar maziem, mīlīgiem pārsteigumiem, piemēram, soliņi, kas ļauj novērtēt sēdēja sirdslietu stāvokli. Pastaiga uzdzen izsalkumu, it īpaši tāpēc, ka tā noķer vienīgo lietusgāzi visa līdzšinējā posma laikā, un brokastis (omlete ar divu veidu sieru un zirnīšiem ar ievārījumamaizēm saldajā) garšo īpaši labi. Sakārtojam jahtu, nomazgājam traukus un kopā ar saulīti dodamies tālāk kreisēt pa Norvēģijas fjordiem. Roberts Rasums

Ziņas

10.20 | Sezonas slēgšana


20.oktobrī SPANIEL izcēlām un ieziemojām Voleru VARAM bāzē, ari cīņu biedru jahtu RO.

Vakarā svinējām sezonas slēgšanu jahtklubā AUDA ar tradicionālām nominācijām un apbalvošanām, un "zaļo" iesvētīšanu uzvelkot līdz pirmajam zāliņam uz jahtas ILZE.

Bildes skatiet Galērijā. 

 


10.20 | Sezonas slēgšana


20.oktobrī SPANIEL izcēlām un ieziemojām Voleru VARAM bāzē, ari cīņu biedru jahtu RO.

Vakarā svinējām sezonas slēgšanu jahtklubā AUDA ar tradicionālām nominācijām un apbalvošanām, un "zaļo" iesvētīšanu uzvelkot līdz pirmajam zāliņam uz jahtas ILZE.

Bildes skatiet Galērijā. 

 


10.20 | Sezonas slēgšana


20.oktobrī SPANIEL izcēlām un ieziemojām Voleru VARAM bāzē, ari cīņu biedru jahtu RO.

Vakarā svinējām sezonas slēgšanu jahtklubā AUDA ar tradicionālām nominācijām un apbalvošanām, un "zaļo" iesvētīšanu uzvelkot līdz pirmajam zāliņam uz jahtas ILZE.

Bildes skatiet Galērijā. 

 


10.20 | Sezonas slēgšana


20.oktobrī SPANIEL izcēlām un ieziemojām Voleru VARAM bāzē, ari cīņu biedru jahtu RO.

Vakarā svinējām sezonas slēgšanu jahtklubā AUDA ar tradicionālām nominācijām un apbalvošanām, un "zaļo" iesvētīšanu uzvelkot līdz pirmajam zāliņam uz jahtas ILZE.

Bildes skatiet Galērijā. 

 


Dati uz 10.09

GPS:
0.00
°
0
'
0
'
N
8.00
°
0
'
0
'
E
| Kurss:180° | Ātrums: 7 kts

LA PALMA

Reisu Kalendārs

Mūs atbalsta

Kategorijas

Seko mums

Par jahtu

Facebook

Komanda

Twitter

Vēsture

Instagram

Jūras stāsti

Instagram

Atbalstītāji

Instagram

Kontakti

Instagram

Saites